Hakkımızda

Beyin Bey, oyun kurguları ve grafikleri orjinal ve tamamiyle Türk üretimi olan bir zeka oyunları markasıdır. Teknolojinin hayatımıza giderek daha fazla girmesiyle birbirinden uzaklaşmaya başlayan aileleri yeniden geleneksel yapıda bir araya getirmeyi hedefleyen Beyin Bey zeka oyunlarının beyin gelişimine katkıları uzman pedagog ve psikologlar tarafından onaylanmıştır.

Beyin Bey'in arkasında 2005 yılından beri eğitim sektöründe hizmet vermekte olan Doruk Eğitim var. Doruk Eğitim sosyal sorumluluk anlayışı gereği ;

  • İnsanlığın değerlerine katkı sağlayacağına  inandığımız yeni girişimleri desteklemek,
  • Türk ürün ve hizmetlerinin dünya pazarlarına ulaşmasına katkı sağlamak,
  • Bilgisayar ve benzeri teknolojik oyunlar yerine "BEYNİMİZE YATIRIM YAPACAĞIMIZ" klasik oyunları öne çıkarmak
  • Nostaljik aile eğlencelerimizi yeni çağın hızıyla harmanlayan "akıl oyunları" ile aileniz ve dostlarınızla geçirdiğiniz anları doyum olmaz mutluluk anılarına dönüştürmek,

Hedefleri ile Beyin Bey'i ortaya çıkarmıştır.

ZEKA OYUNLARIMIZ: Akıl yürütme, pratik problem çözme becerisi, hızlı karar verme, bilgi teknolojilerini kullanma, beynin bölümler arası iletişim işlem hızını arttırma, eleştirel düşünme, dili doğru kullanma, bilgiler arası bağlantı kurma, üretken olma, özguveni arttırma, eğlenceli öğrenme ile bilgiyi duygular yardımıyla kalıcı kılma, yenme ve yenilmeyi kabul etme, girişimci ve öncü olma, risk alma, doğru  karar verme yeteneklerini geliştirir.

Zeka oyunları zihni açan, aklı çalıştıran, öğrenmeyi kolaylaştıran bir öğrenme metodudur. Gelişimlerini destekler, çocukları ve gençleri hayata hazırlar. İnsan hayatındaki en önemli birikim öğrendikleridir. Öğrendiklerini kalıcı kılan sinerjik güç ise eğlenerek ve yaşayarak oyunlarla öğrenme biçimidir. Zeka oyunları ise insanın farkındalık yönünü ortaya çıkarır.